Koncertas MUSICA SACRA

2021-12-27 |
katedra1CONx

Koncertas MUSICA SACRA
Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje
2021 m. gruodžio 29 d.

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų tarpušventyje rengia koncertą MUSICA SACRA (Šventoji muzika). Erdve šiam išskirtiniam renginiui tampa krašto religinio ir dvasinio gyvenimo širdis – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra.

Koncerto esmę geriausiai atskleidžia parinktas repertuaras. Skambės Franko Tičeli „Šenando“, Eriko Vitakerio „Švytėjimas“, Enijo Marikonės „Gabrieliaus obojus“, Richardo Vagnerio „Piligrimų choras“ iš operos „Tanhoizeris“, „Elzės sugrįžimas į katedrą“ iš operos „Lohengrinas“, Paulo Simono „Tylos muzika“ , Astoro Piacolos „Ave Marija“ , kiti kūriniai ir keletas kalėdinių melodijų.

Orkestro vadovas ir dirigentas Martynas Bražas sako: „Muzikinės programos, kurias rengiu koncertų salėms, bažnyčių erdvėms ar panašiai, visuomet yra pasižymi gilia muzikine kalba, išraiškos priemonių subtilumu. Tokių programų autoriai yra mūsų amžininkai, aukščiausios prabos menininkai. Tad kviečiu į orkestro koncertą Kristaus Karaliaus katedroje“.

Orkestro „Garsas“ koncertai bažnyčiose jau tapo tuo patraukliu mūsų krašto kultūriniu reiškiniu, kai rūpestingai parinkta ir profesionaliai atliekama  muzika yra adekvati sakralinėms erdvėms, kuriose jį skamba. Šiais metais orkestras jau koncertavo Salako, Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Vilniaus Pilaitės, Šimonių ir Lyduokių bažnyčiose.

Koncerto solistai:
Agnė Ivanauskaitė (obojus);
Erikas Šlakaitis (klarnetas).

Dirigentas Martynas Bražas.

Renginys nemokamas.
Maloniai kviečiame.

< atgal į sąrašą