Katedroje koncertavo krikščioniškosios muzikos orkestras „Looft den Heer“ iš Nyderlandų

2014-10-12 | Parapijos informacija
smk 2014 10 12

Spalio 12 d. sekmadienį Panevėžio katedroje į tikinčiųjų ir miestelėnų širdis sakralinės muzikos porciją įpūtė krikščioniškosios muzikos orkestras „Looft den Heer“ iš Nyderlandų, dirigentas Jacob (Jappie) Dijkstra. 

Svečiai atliko originalius bei aranžuotus kūrinius: W. M. Runyan, T. G. Albinoni, C. Saint Saëns, Jacob de Haan, J. Webb, A. Mackereth ir kt. Klausytojų rudenišką nuotaiką praturtino ir maloniai nustebino lietuvių kompozitoriaus Kazio Daugėlos, pagal K. Donelaičio Metų laikus atliktas kūrinys „Ruduo“, dirigavo pats kūrino autorius.

Šventovės akustika įkvėpė muzikantus ne tik pagroti instrumentais, bet ir atsistojus užtraukti akapela. Dirigentas Jacob gyvastingai pristatė kūrinius bei solistus, negailėjo gražių žodžių apie Lietuvą ir Panevėžį, kur lankosi jau dešimtą kartą bei lietuviškai moka kelis žodžius.

Po koncerto parapijos administratorius Eugenijus Troickis padėkojo svečiams ir įteikė foto albumą apie Panevėžio katedrą. Šventovės šeimininkas pasivaišinti muzikantus pakvietė į parapijos salę.

< atgal į sąrašą